Společnost UNIFOOD.CZ - váš spolehlivý dodavatel potravinářského máku.

Pro Vaše úspěšné podnikání Vám Unifood.cz nabízí využít naší 20-ti leté zkušenosti na makovém trhu, moderní velkovýrobu a ziskové finanční nástroje

Vlastníme závod pro čištění máku se zařízeními Damas a Kamas / Westrup

Čistící zařízení má 3 stupně a umožňuje dosáhnout 99,9% čistoty

Výrobek v souladu s ISO 9001 a požadavky HACCP

Nákupy a prodej máku n a základě dlouhodobých kontraktů.

Dodávky do zemí SNS, EU, USA a Kanady jakýmkoliv druhem dopravy a v jakémkoliv druhu balení

Faktoring. Úvěr na zboží. Splatnost pro spolehlivé klienty

Šedý

Mák

Šedý mák je používán v cukrárnách a přidává se k různým pokrmům. Je také možné z něj vyrobit rostlinný olej. Barva máku se mění od světle šedé až po tmavě šedou. Vůně je typická pro mák, chuť je sladká, s ořechovou příchutí. V pekárnách se používá k pečení chleba a pekařských výrobků na posyp.

Modrý

Mák

Od starověku se modrý mák používá k jídlu a dodnes je jedním z nejoblíbenějších druhů máku. Mák má rozsah barev od světle modré až po tmavě modrou. Aroma je typické pro mák, chuť je sladká a ořechová. Modrý mák se používá v pekárně pro plnění buchet a závinů. Tento druh je také populární pro domácí pečení, hospodyně jej koupí v obchodních střediscích. Použití tohoto druhu máku má silné kořeny, které se vrací k tradicím slovanských národů. Jsou také známy léčebné vlastnosti modrého máku.

Bílý

Mák

Bílý mák je tradičně spojován s Indií. V různých tradicích a rituálech, stejně jako v kuchyni, se jako hlavní přísada používá bílý mák. V Bengálsku a v Bangladéši se bílý mák nazývá “post”, používá se jako hlavní přísada při přípravě denních jídel. V Maháráštře se z máku vyrábí tradiční sladkosti během festivalu světla Diwali.

S kým pracujeme
Zemědělec

Více
Dodavatel

Více
Zákazník

Více
Čistota 99,9%

Bílý mák

Čistota 99,9%

Šedý mák

Čistota 99,9%

Modrý mák

Technologie zpracování modrého máku

Všechny procesy v naší provozovně ve Velelibech probíhají v souladu s certifikáty ISO 9001, HACCP, Kosher a vnitřními předpisy Unifood.CZ s.r.o a lze je popsat následovně:

1. Příjem surovin

Surovinu ke zpracování nám naši zemědělci přiváží přímo z pole a vyloží do příjmového koše s kapacitou 40 tun/hod a je uložen do beden určených pro nezpracovaný materiál a umístí se do skladu přírodních komodit.

Surovina je k nám dovezena od dodavatelů již předčištěna a uloží se do stejného skladu pro nezpracovaný materiál.

Při příjmu je materiál označen dle zásad sledovatelnosti unikátním označením a pod tímto označením prochází celým procesem zpracování až do doby, kdy je expedován.

Více Minimalizujte
4. Skladování

Systém skladování je v souladu s HACCP a ISO 9001 a to tak, že je nezpracovaná surovina skladována odděleně od vyčištěného zboží a zboží, které je již určeno k expedici. Zboží je také skladováno tak, aby v žádném případě nedošlo ke kontaminaci s jinou zemědělskou komoditou. Nákup, příjem nezpracovaného materiálu, jeho zpracování, prodej a expedice je vedena ve firemním informačním systému tak, aby pracovníci mohli okamžitě zjistit, v jaké fázi výroby se nachází konkrétní zboží.

Více Minimalizujte
2 Čištění

V našem provoze máme 4 čistící linky skandinávských výrobců Kamas/Westrup a Damas. Kapacita všech 4 linek je cca 28-36 mt nezpracované suroviny za 1 směnu (8h). Tato čistící zařízení vyčistí zboží na nejvyšší kvalitu.

Čištění dodaného zboží probíhá ve dvou fázích:

Na čistící lince: Zde probíhá první čištění suroviny. Pokud je surovina více znečištěna plevely a jinými nečistotami, pak je surovina dále zpracována na:

Na pneumatickém stole (gravity table: Zde probíhá konečné čištění až na čistotu min. 99,9%.

Za čistícími linkami a pneumatickými stoly jsou umístěny magnety a sestava 3 sít. Vyčištěné zboží je uskladněno do skladu určeném pro vyčištěný materiál, a poté se zabalí přes balící linku.

Více Minimalizujte
5. Kontrola kvality

Zboží je zakoupeno na základě doporučení naší interní laboratoře a mistrů čištění. Laboratoř provede kontrolu čistoty a vlhkosti nabízeného zboží a zadá ho do firemního informačního systému. Vzorek nabízeného zboží dodá laboratoři zástupce naší firmy, který jedná osobně s našimi zemědělci a provádí osobně kontrolu nakupovaného zboží.

Zboží nakupujeme od zemědělců, které dlouhá léta známe. Víme jakým způsobem pěstují svůj mák, jaké postupy během pěstování dodržují a z těchto důvodu známe původ zboží a proto si náš klient může být jist, že od nás dostane kvalitní zboží.

Naše interní laboratoř provádí kontrolu čistoty a vlhkosti v průběhu příjmu, čištění i balení zboží. Veškeré kontroly jsou evidovány a každý vzorek je archivován po dobu dvou let.

Spolupracujeme také s externími akreditovanými laboratořemi, které nám provádí ostatní rozbory, které odběratel požaduje (analýzy na obsah morfinu a kadmia, mikrobiologie, … )

Více Minimalizujte
3. Balení

Vyčištěné makové semeno je baleno na balicí lince Kamas s kapacitou 20-25 mt za 1 směnu (8h) do 20/25 KG papírových pytlů. Na přání klienta se na každý pytel nalepí etiketa dle požadavků odběratele. Správná váha každého pytle je kontrolována digitálními dávkovacími váhami s přesností +/- 50gr. a v průběhu balení probíhá kontrola náhodně vybraných pytlů převážením na manuální váze. Před umístěním pytlů na palety každý pytel projde metal detektorem na FE-NON FE-SUS. Pro paletování používáme palety Industrial o rozměrech 1,2m x 1m a Euro o rozměrech 1,2m x 0,8m, které jsou tepelně ošetřené. Mimo EU se používají palety bez tepelného ošetření. Celá paleta, o váze 700-1000 kg, se zpevní zafóliováním umělohmotnou folií. Dále jsme schopni zboží balit do vaků o váze 0,8 – 1,2 mt. Veškerý spotřební materiál jako pytle a folie jsou certifikované pro použití na balení potravin.

Více Minimalizujte
6. Dokumenty

Každá dodávka je opatřena doklady a to:

Dodávka v rámci EU: CMR, faktura, dodací list, váženka, specifikace kvality, Cert. kontroly a čistoty

Dodávka mimo EU: CMR (B/L), faktura, dodací list, váženka, specifikace kvality, Cert. kontroly a čistoty, Cert. o původu zboží (COO nebo EUR1), Fytosanitární Cert. a jiné, dle požadavků klienta a v rámci možností.

Více Minimalizujte
Mediatéka

Zprávy společnosti

Oslovovací dopis zemědělcům 27.6.2017

Nabízíme spolupráce v nadcházející sezóně 2017. Všichni dodavatelé máku mají naši záruku, že od nich jejich zboží odkoupíme. Po vyčištění bude vystaven a zaslán dodavateli čistící výkaz. odavatel si bude moct ihned zkontrolovat množství odpadu. Služby a spolupráci nabízíme také zemědělcům, kteří pěstují bílí mák včetně zajištění odkupu veškerého vypěstovaného množství bílého máku.

Více
Unifood se setká s farmáři 20.06.2017

Více
Certifikace
HACCP

Certificate - HACCP English

HACCP

Certificate - HACCP Russian

ISO 9001-2009

Certificate - ISO 9001-2009 English

ISO 9001-2009

Certificate - ISO 9001-2009 Russian

KOSHER

Certificate Kosher English

Výroba

Dvory - Veleliby 41
288 02 Nymburk
Czech Republic
50°12'29.6"N 15°01'25.9"E
50.208215, 15.023849

Tel:
+420 325 531 478
Po-Pá:
7:00 - 15:30
Hlavní sídlo

Radlická 19/1
Praha 5 – Smíchov
150 00 Czech Republic

Tel:
+420 257 320 806 +420 257 320 807 +420 257 320 808
E-Mail
unifood@unifood.cz